Jack O Jack O'Connell
Geçtiğimiz ay Bafta En İyi Yükselen Yıldız ödülünü kazanan yakışıklı oyuncu, Angelina Jolie'nin yönettiği Boyun Eğmez (Unbroken) filminde başarılı performansıyla kısa sürede kalbimizi kazandı.
border
Barış Arduç Barış Arduç
Barış Arduç'la röportaj yapmak bir yana, kahve içmek ve saatlerce sohbet etmek istiyorsunuz. Racon Ailem İçin dizisiyle her hafta ekranlarda göreceğimiz yakışıklı oyuncuyla tanışmak için vakit kaybetmedik.
border
Cosmo Burç Cosmo Burç
Yıldızların bu ay sizin için ne tür sürprizler hazırladıklarına ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine göz atın.
border
cosmopolitan width=10 width=10 width=10
 

 
 
Anlamsız Spor Alışkanlıkları
Elif Öksüz
Spor yaparken yakında birine fotoğrafını çektirip bunu sosyal medyada paylaşanları garipsesek de, sosyal medyanın getirilerindendir dedik, kabullendik. Ama düzenli olarak gittiğimiz spor salonunda rastladığımız bazı olaylar bazen gerçekten de can sıkıcı olabiliyor.

Alet Başı Sohbetleri
Spor salonlarının çoğu, uygulamanız gereken hareketlerden oluşan bir program veriyor. Bunları da belli sıraya göre yapmak gerekiyor. Tam sıradaki alete geldiğinizde ve aletin üzerine oturup yanındakiyle sohbet eden birini gördüğünüzde şansınıza sövdüğünüz olmuyor mu? Bir yandan "sohbeti bölsem mi, bölmesem mi" diye düşünürken, bir yandan da "Ama programımı bölüyor" diye ikilemde kalıyorsunuz, eminiz. Bu kişileri kibarca uyarmaktan çekinmeyin. Çünkü bazen sohbete öylesine dalıyorlar ki, etraflarında olan biteni fark etmiyorlar bile. Bunların bir de cep telefonu ile aletin üzerine oturarak konuşan modelleri var. Onları el sallamak, dürtüklemek ve itelemek kaydıyla yerlerinden kaldırabilirsiniz.Cep telefonunun spor salonuna ne işi var?

Atlet Giyen Erkekler
O kişi Wolverine'deki Hugh Jackman olmadıkça, erkeklerin spor salonunda atlet giymesine karşıyız. Çelimsiz kollar, hafif çıkmış bir karın bu görüntüyü amacından saptırırken, etrafa da tatsız bir görsellik sunuyor. Hele bir de vücudundaki kıl/tüy oranını düşünmeden bu şekilde giyinmeyi tercih eden erkekler bizce etraftakilerin ne düşündüğünü de pek umursamıyor. Biraz terledikten sonra dışarı daha kolay yayılan ter kokusu ise bir diğer fenalık bizce.

Koşu Bandı Adabı
Belki de bir spor salonundaki en dikkat çekici unsurlardan biri de bu bize göre. Çünkü salonun genelde tam ortasına konuşlanan koşu bantları herkesin tam önünde duruyor. Dolayısıyla burada yaptıklarınızı tüm salon görebiliyor. Benim bizzat başıma gelen olayla örnek vermek isterim: Gayet mutlu şekilde koşu bandı üzerine çıktığımda, tam yanımdaki aletin üstündeki kişi bana dönüp "Onu arkadaşım için tutmuştum" dedi ve beni indirdi. Kendi başına spor yapamayacağını düşünen, bunun için arkadaşına alet 'rezerve' eden bu kişiler bizce salonlara üye olmamalı, kendi başına bırakılmalı. Ben belki televizyon ekranlı, kendinden klimalı o koşu bandından indirilmekle kaldım ama daha sonra diğer üyelerin o kişiyi ayıplamalarına şahit oldum. Ve hatta o kişi yönetim tarafından bir daha bu şekilde davranmaması konusunda uyarıldı. Koşu bandı hareket halindeyken kenarlarına tutunmak kaydıyla aletten inenler de ayrı mevzu. Bu tip aletlerin üzerinde mutlaka "Dondur" tuşu oluyor ve maksimum bir dakikalığına aleti durduruyor. Bu kişiler ya o tuşun varlığından bihaber ya da alet üzerinde akrobasi yapmaya bayılıyor.

DEVAMI COSMOPOLITAN'IN MART SAYISINDA. 


 
border
Turkuvaz Medya Grubu Copyright © 2003-2007 Tüm hakları saklıdır.
Turkuvaz Gazete Dergi Basım A.Ş.
Üretim ve Tasarım

Turkuvaz Medya Dijital