Sera Tokdemir Sera Tokdemir
Atv'de yayınlanan Kertenkele dizisindeki Zehra karakteriyle tanıdığımız güzel oyuncu Sera Tokdemir, tüm samimiyeti ve güzelliğiyle bu ay Cosmo'da!
border
Ah Şu Bağlanma Korkusu Yok mu? Ah Şu Bağlanma Korkusu Yok mu?
Steven Carter ile Julia Sokol'un yazdığı Erkekler Neden Aşık Olmaz'ı elinize aldığınızda erkeklerle yeniden tanışıyorsunuz ve neden birden işlerin kötüye gittiğini daha iyi anlıyorsunuz.
border
Cosmo Burç Cosmo Burç
Yıldızların bu ay sizin için ne tür sürprizler hazırladıklarına ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine göz atın.
border
cosmopolitan width=10 width=10 width=10
 

 
 
Düşünceleriniz Cildinizi Nasıl Etkiliyor?
Ezgi Tanlak
Hepimiz zaman zaman cildimizle ilgili sorunlar yaşıyoruz. Ya da yüzümüzde çıkan birkaç sivilce yüzünden etrafımızdakilerin eleştirilerine maruz kalıyoruz. Fakat durum bu noktaya geldiğinde yapmanız gereken en önemli şeyin "görmezden gelmek" olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Hiç cildinizin dergilerde gördüğünüz modellerinki kadar kusursuz görünmesini istediniz mi? Aslında güzelliğine vurulduğunuz o modeller gerçek hayatta hiç de o kadar güzel görünmüyor. Profesyonel makyaj, ideal ışık ve binlerce fotoğrafın arasından seçilip 100 farklı photoshop uygulamasıyla gerçek hayattan kopup gidiyorlar, inanın bize. Onlar da tıpkı bizler gibi egzama, sedef ve sivilcelerle boğuşuyor. Fakat sizden farklı olarak yaptıkları tek şey var o da ciltlerine olan hisleri ve inançları. İster inanın ister inanmayın beyniniz, cildinizi sandığınızdan çok daha fazla etkiliyor.

Stres kaynaklı güzellik sorunlarına son verin

Stresle Baş Edin
Eğer bir şehir kadınıysanız; hayat sizin için telaşlı ve stresli olabilir. Ve bilinen bir gerçek vardır ki o da stres, egzama ve sedef türü cilt rahatsızlıklarının fitilini alevler. Eğer bu talihsiz durumlardan biriyle (en iyi ihtimalle sivilce ya da dermatit) karşı karşıya kalanlardansanız stresten kurtulmanın yollarını arasanız iyi edersiniz. Boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz Tai Chi, yoga, meditasyon ve derin nefes alma teknikleri; hatta egzersiz ve uzun yürüyüşler günlük stresinizi biraz da olsa hafife indirgemenize yardımcı olabilir.

Çekiciliğinizi Kullanmayı Deneyin
Beyniniz çok güçlüdür. Son zamanlarda popülaritesi git gide artan kişisel gelişim kitaplarında da sıkça bahsedildiği gibi aklınızdan geçirdikleriniz sizin gerçeğinizi oluşturur. Çirkin olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Berbat bir cildiniz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hiç umudunuz olmadığını mı düşünüyorsunuz? Sivilcelerinizden, egzamanızdan sedeflerinizden asla kurtulamayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Eğer bu sorulardan birine bile "evet" yanıtını veriyorsanız, bilinçaltınızda akan bu fikirleri programlamalı ve bunların bir problem olarak gerçek hayata dönüşmesini sektelemelisiniz.
Sakın yanlış anlamayın. Her şey kafanızın içinde demiyoruz elbette. Bahsettiğimiz bu rahatsızlıkların tamamı ciltteki bir takım dengesizliklerden ötürü ortaya çıkar. Fakat siz yalnızca düşünce gücünüzle bu rahatsızlıkların daha ciddi bir boyut kazanmasının önüne geçebilirsiniz. Zira tamamını tetikleyen daha önce de bahsedildiği gibi stres ve negatif düşünceler! Neden negatif düşüncelere odaklanmaktan vazgeçip zihniyetinizi değiştirmeye çalışmayasınız? Evet, bu belki gerçekten ciddi anlamda efor sarf etmenizi gerektirecek, fakat bu size herhangi bir kayıptansa kazanç sağlayacak. Cildinizin sorunsuz hatta daha iyi durumda olduğu dönemlerinize ait bir fotoğrafınız varsa onu görebileceğiniz bir yere koyun ve kendinize negatif cümleler kurmaktan vazgeçin. Günde iki kere birkaç dakika uyanır uyanmaz gözlerinizi kapatın veya fotoğrafınıza bakın ya da aklınızdan cildinizin mükemmel olduğunu hayal ederek bilinçaltınızı basitçe programlayın. İşe yaradığını göreceksiniz.

DEVAMI COSMOPOLITAN'IN MART SAYISINDA. 


 
border
Turkuvaz Medya Grubu Copyright © 2003-2007 Tüm hakları saklıdır.
Turkuvaz Gazete Dergi Basım A.Ş.
Üretim ve Tasarım

Turkuvaz Medya Dijital