Düşünceleriniz Cildinizi Nasıl Etkiliyor? Düşünceleriniz Cildinizi Nasıl Etkiliyor?
Hepimiz zaman zaman cildimizle ilgili sorunlar yaşıyor ya da birkaç sivilce yüzünden eleştirilere maruz kalıyoruz. Durum bu noktaya geldiğinde belki de yapmanız gereken "görmezden gelmek"tir.
border
Ah Şu Bağlanma Korkusu Yok mu? Ah Şu Bağlanma Korkusu Yok mu?
Steven Carter ile Julia Sokol'un yazdığı Erkekler Neden Aşık Olmaz'ı elinize aldığınızda erkeklerle yeniden tanışıyorsunuz ve neden birden işlerin kötüye gittiğini daha iyi anlıyorsunuz.
border
Barış Arduç Barış Arduç
Barış Arduç'la röportaj yapmak bir yana, kahve içmek ve saatlerce sohbet etmek istiyorsunuz. Racon Ailem İçin dizisiyle her hafta ekranlarda göreceğimiz yakışıklı oyuncuyla tanışmak için vakit kaybetmedik.
border
cosmopolitan width=10 width=10 width=10
 

 
 
Sera Tokdemir
Röportaj Ceylan Yeniacun
Atv'de yayınlanan Kertenkele dizisinde canlandırdığı Zehra karakteriyle kısa sürede hatırı sayılır hayran kitlesine sahip olan güzel oyuncu Sera Tokdemir, tüm samimiyeti ve güzelliğiyle bu ay Cosmo'da!

Bir gece önce dizi çekimleri sabaha karşı bittiğinden stüdyoya az da olsa rötarlı geliyor. Sanki iki saatlik uykuyla çekime gelen o değilmiş gibi stüdyonun kapısından öyle bir neşeyle girip "Günaydın" diyor ki bir anda hepimiz canlanıyoruz. Siyah kazak ve taytını kazayağı desenli oversize ceketiyle tamamlamış. Ayağında ise siyah postalları var. Yüzünde hiç makyaj olmamasına rağmen cildi ışıl ışıl ve pürüzsüz. İçeri girdikten sonra tek tek tüm ekiple tanışıp, sohbet ediyor ardından saçı ve makyajı yapılırken röportaja başlıyoruz. Bir de ne görelim; bir gözü mavi, bir gözü yeşil hatta tekinin üzerinde hafif kahverengilik var. Sera Tokdemir ile ilgili tek şaşırdığımız bu değil tabii ki. Sizi daha fazla meraklandırmayalım, işte röportajımız...

Oyunculuk serüveniniz nasıl başladı?
Kendimi bildim bileli severim kamerayı, alkışı, sahnede olmayı... "Büyüyünce ne olmak istersin" diye sorduklarında, 'anne, oyuncu, şarkıcı, dansöz' derdim. İkisini olmaya çalışıyorum çok şükür. Küçükken babam hep kameraya alırdı beni, zannedersin dünyanın en güzel kızıyım! O havalarla göbekler atardım canım babama. İlk kez dört yaşında sahneye çıktım. Üzerimde şalvarım, başımda tülbentim, tam bir minyatür Anadolu kızıydım. Aynı gün gelinlik giyip iki de şarkı seslendirmiştim. Tabii alkış kıyamet... Sanırım serüven o zamanlarda başladı. Okul yıllarında da okulumuzun sahnelediği birçok tiyatro oyununda yer aldım. Bilkent Üniversitesi'nde turizm eğitimi aldıktan sonra, sanat merkezinde tiyatro, diksiyon ve şan dersleri eğitimimi tamamladım. O yıllarda evlenince, ne lisansını yaptığım turizm ile ne de oyunculukla ilgili bir girişimde bulunmadım. Boşandıktan sonra, oyuncu olan arkadaşım Gökhan Çelebi'nin vesilesiyle oyunculuk dünyasına adım attım.

İlk oyunculuk deneyiminiz nasıl gerçekleşti?
Plato Film okulunda oyuncu yönetimi, dublaj, beden dili, doğaçlama dersleri ve Ayla Algan'dan kamera önü eğitimi alırken, yeni başlayacak bir dizi için okula telefon gelmiş ve Mehmet Selçuk hocam da beni önermiş. Bunun üzerine eğitimimin ikinci ayında, ilk profesyonel kamera önü tecrübemi İstanbul Çocukları dizisiyle yaşamış oldum. Aynı yıl Elbiseler Fora adlı oyuna dahil olarak, tiyatro seyircisiyle de buluştum. İki farklı oyunla toplamda üç sezon vodvil ve fars komedisinde yer aldım. Bir taraftan da reklamlar, sinema filmleri ve diziler geldi. Hep hoş bir telaşın içindeyim. Şimdilerde ise sinema filmimin heyecanını yaşıyorum.

Hazır konusu açılmışken rol aldığınız sinema filmi Bizim Hikaye'yi anlatır mısınız?
Röportajlarda hep 'Benjamin Button gibi hissetmeyi çok isterdim' diyordum. Sanırım o kadar gönülden istedim ki, Bizim Hikaye'yle kesişti yollarımız. Yönetmen koltuğunda daha önce Kapalıçarşı'da beraber çalıştığımız, çok sevdiğim Yasin Uslu var. Bizim Hikaye, Alaaddin Film etiketli. Yapımcımız, Kertenkele'nin de yapımcısı olan canım patronum Yalçın Şen. Uygulayıcı yapımcımız ise pek sevdiğim Erdoğan Sevinç. Ve iyi ki yollarımız kesişmiş dediğim, eşim İsmail'i oynayan sevgili Cansel Elçin'in karısı "Nimet"i oynuyorum filmde. Film 80'lerde ve günümüzde geçiyor. Bu sebeple hem gençliğimi hem de yaşlılığımı oynuyorum. Yaşlandırma sahneleri için yurtdışından özel protezler temin edildi ve her yaşlandırma gününün hazırlığı saatleri aldı. Çok zorlu ama müthiş bir deneyimdi. Bedenim, ruhum, aklım ve kalbimle Nimet'in her yaşını hissederek oynadım.

Canlandırdığınız karakter Nimet nasıl biri?
Nimet, iyi bir eş ve iyi bir anne. Darbe döneminde hapse giren eşinin ve sonrasında çocuklarının hep yanında olarak, çetin bir hayatta kalma mücadelesinden, ilkelerinden inançlarından ve yaşam tarzından ödün vermeden galip çıkmayı başarabilmiş çok güçlü bir kadın.

Film çekimleri nasıl geçti?
Çekimler karışık duygularla geçti benim için. Önce Karadeniz çekimlerimizi tamamladık. İstanbul'daki dizi setinden Sinop'a, sonra Rize'ye, bir süre böyle geçti. Uykusuz, yorgun ama hepsine değecek kadar beni heyecanlandıran bir karakteri canlandırmaya çalıştım. Filmde doğum sahnem de oldu. Gerçekte de bir anneyim ama normal doğum yapmadığım için, filmdeki doğum sahnesi ilginç bir deneyim yaşamamı sağladı. Şimdilerde ise film için aldığım kiloları vermeye çalışıyorum. Nimet'e kilo çok yakışacaktı, ben de tutmadım kendimi ve yediklerime dikkat etmedim. Çiğdem Batur, İbrahim Kendirci, Haluk Piyes filmde günümüzdeki çocuklarımı canlandırıyorlar. Film bitti ama biz görüşmeye devam ediyoruz. Sevgili Burcu Kıratlı da var filmde. Onunla arkadaşlığımız eskiye dayanıyor. Filmde 80'lerdeki çocuklarımızı oynayan minik oyuncu arkadaşlarımızın performansları ve çabaları da övgüye değer. Bütün ekip titizlikle çalıştı. Yalçın Şen'e, Nimet karakterini bana teslim edecek kadar güvendiği için minnettarım. Ben Nimet'in hikayesini yaşadım, umarım siz de Bizim Hikaye'yi yaşarsınız.

Babanızdan dolayı atlara karşı da ayrı bir merakınız var...
Evet, kendimi bildim bileli yarış atları hep hayatımızda. Babam yüzlerce at yetiştirip koşturdu. Onlarca kupa kaldırdık. Şampiyon atlarımız da oldu. Babamın kızı olmaktan gurur duydum hep. Babam bana hep "Junior Ahmet" der. Evde bir kütüphane dolusu atlarla ilgili kitap var. Abim de İrlanda'da atlarla ilgili eğitim aldı. Şimdi o da hem TJK'da hem de yarış atı yetiştiriciliği yapıyor. Oyunculuğa başlamamla beraber sahalara uzak kalsam da yaz dönemine hazırlanan The Champion adında tayım var. Önce Allah'a, sonra babama ve abime emanet.

Kertenkele dizisinde canlandırdığınız "Zehra" karakteri inanılmaz ilgi gördü. Benzer yönleriniz var mı?
Zehra küçük yaşta anne ve babasını kaybettiği için, ablası ile beraber, hayatta en önem verdiği ve sevdiği kişi dedesi tarafından büyütülmüş iyi yetiştirilmiş, özgüveni yüksek, ailesi ve en yakın arkadaşı Selin dışında herkese, özellikle erkeklere duvarları olan, başarılı bir mimar. En önem verdiği şey ise dedesinin mutluluğu. Sırf dedesi mutlu olsun diye Kertenkele'yle sahte evlilik yoluna çıkıyor. Bu evlilik oyununda komik olaylar çıkıyor ortaya tabii ki. Timur Acar'ın o çok sevdiğim mizahı ve aramızdaki güzel enerji de buna eklenince, seyircimizin beğenisi bizi daha iyisini yapmaya motive ediyor. Zehra'nın hikayesinde yaşanan olaylarda, ona hak verip desteklediğim zamanlar olsa da, onu haklı çıkaracak nedenler bulana kadar çok kızdığım da oluyor. Oynadığım her karakter, kendi içimden bulup çıkardığım bir ben zaten. Zehra da öyle. Nasıl ki normal hayatta, kendimize kızdığımız ya da kendimizi takdir ettiğimiz zamanlar oluyorsa burada da durum aynı.

Oyunculuğun yanı sıra söylediğiniz şarkılarla da dikkat çekiyorsunuz. Daha büyük kitlelere hitap etmeyi düşünüyor musunuz?
Çok sayıda şarkım var ama şimdiye kadar dinleyiciyle buluşan tek şarkım, Hayat Devam Ediyor dizisinin son bölümünde seslendirdiğim, sözü müziği bana, düzenlemesi Yıldıray Gürgen'e ait, Hayat Devam Ediyor isimli şarkımdı. Gitar çalarken yaptığım yabancı besteler de var ama kısmetimde olan doğru zaman gelene kadar şimdilik tek dinleyicisi benim.

DEVAMI COSMOPOLITAN'IN MART SAYISINDA.  


 
border
Turkuvaz Medya Grubu Copyright © 2003-2007 Tüm hakları saklıdır.
Turkuvaz Gazete Dergi Basım A.Ş.
Üretim ve Tasarım

Turkuvaz Medya Dijital