Düşünceleriniz Cildinizi Nasıl Etkiliyor? Düşünceleriniz Cildinizi Nasıl Etkiliyor?
Hepimiz zaman zaman cildimizle ilgili sorunlar yaşıyor ya da birkaç sivilce yüzünden eleştirilere maruz kalıyoruz. Durum bu noktaya geldiğinde belki de yapmanız gereken "görmezden gelmek"tir.
border
Ah Şu Bağlanma Korkusu Yok mu? Ah Şu Bağlanma Korkusu Yok mu?
Steven Carter ile Julia Sokol'un yazdığı Erkekler Neden Aşık Olmaz'ı elinize aldığınızda erkeklerle yeniden tanışıyorsunuz ve neden birden işlerin kötüye gittiğini daha iyi anlıyorsunuz.
border
Barış Arduç Barış Arduç
Barış Arduç'la röportaj yapmak bir yana, kahve içmek ve saatlerce sohbet etmek istiyorsunuz. Racon Ailem İçin dizisiyle her hafta ekranlarda göreceğimiz yakışıklı oyuncuyla tanışmak için vakit kaybetmedik.
border
cosmopolitan width=10 width=10 width=10
 

 
 
Rahat Bırakın Bizi!
Kadına Şiddete Hayır!

Kadına Şiddete Hayır!
Kadına Şiddete Hayır!
Kadına Şiddete Hayır!
Bir şeyi 41 kere söylersek olur diye biliriz peki bu kaçıncı 41?
Kaçıncı yüzyıldayız? "Kadınsan tacizi hak ettin" zihniyetinden uzaklaşılabilir miyiz artık?
Kadına huzur güven verip, sevgi, saygı gösterilebilir mi?
Bu kadar mı zor?
Tersini başarmak bu kadar mı kolay?
Şu kadını bir rahat bıraksak! Hiç dokunmasak ona hatta. Olmaz mı? Varsın iyilikler de eksik kalsın, bari kimsenin zararı dokunmasın ona. O başının çaresine bakar. Yolunu bulur, hayatta kalır, çevresini güzelleştirir. Kadındır, hayat verir...
Artık...
Lütfen...
Yeter...
Yoruldu bu kadın.
Var olan cezalar belli ki işe yaramıyor. Yeni cezalar gelsin; caydırıcı, hatta ürkütücü olsunlar!
Eğitim, öğretim sistemimiz güncellensin. Aydın siyasetçiler medeni çözüm önerileri getirsin. Birlik beraberlik olsun. Hepimiz elimizden ne geliyorsa yapalım. (syf.168) Şiddete meyilli olanı tespit edelim, kınayalım, uyaralım, onun peşine düşelim. Değişelim ve bu değişimi toplumumuzun her kesiminde hissedelim.
Yaklaşık iki yıl önce, havalimanın ortasında, gecenin köründe elimde bavulum zar zor bir taksi bulup evime dönmeye çalışırken oldukça genç bir trafik polisinin "Hayır, ben izin vermiyorum, o taksiye binmeyeceksin" adlı kanımca keyfi olan güç gösterisinin sonuncunda kendisini dinlemediğim için çılgına dönüp taksinin kapısını açıp bana karşı olan saldırgan tutumunu, karakolluk oluşumuzu, o saniyeleri, o geceyi unutabilmem mümkün mü? Asla! Neye uğradığımı şaşırmıştım.
Görevi, vatandaşı korumak ve kollamak olan o memur ile mahkemedeki davam ironik ama halen sürüyor. Elbette işin peşini bırakmadım, bırakamam çünkü o gece, beni koruması gereken polisten aldığım his güvenden ziyade korku idi! Bu kişi belki hiç istemese de, kontrolsüz olup başkalarına karşı da tehlikeli olabilirdi. Ortada bir yanlışlık vardı!
Cosmo kadını; kendi ayaklarının üzerinde duran, neşeli, zeki, sevgi dolu, mutlu, tutkulu, umutlu kadındır. Biz daima o kadını yaşatmayı istiyoruz, bunun peşindeyiz ve şöyle sesleniyoruz: "Hayat, kendi başına zaten yeterince engebeli; bu engebeli yollarda elimizi sadece yardım etmek için tutacaksanız tutun beyler, kirletmek için değil! Lütfen..."
Nisan'da görüşmek üzere,
Sevgilerimle,
Özlem Kotan
 


 
border
Turkuvaz Medya Grubu Copyright © 2003-2007 Tüm hakları saklıdır.
Turkuvaz Gazete Dergi Basım A.Ş.
Üretim ve Tasarım

Turkuvaz Medya Dijital