Neden Kendinle Savaştasın? Seksin En Zevkli Olduğu Yaştasın! Neden Kendinle Savaştasın? Seksin En Zevkli Olduğu Yaştasın!
Sizce seksten en çok keyif aldığınız yaş hangisi? İngiltere'deki uzmanlar seks için en verimli yaşın kadınlarda 26, erkeklerde ise 32 olduğunu söylüyor. Bakın dünyadaki, "en seksi yaş" tartışması nerelere uzanıyor.
border
Sera Tokdemir Sera Tokdemir
Atv'de yayınlanan Kertenkele dizisindeki Zehra karakteriyle tanıdığımız güzel oyuncu Sera Tokdemir, tüm samimiyeti ve güzelliğiyle bu ay Cosmo'da!
border
Düşünceleriniz Cildinizi Nasıl Etkiliyor? Düşünceleriniz Cildinizi Nasıl Etkiliyor?
Hepimiz zaman zaman cildimizle ilgili sorunlar yaşıyor ya da birkaç sivilce yüzünden eleştirilere maruz kalıyoruz. Durum bu noktaya geldiğinde belki de yapmanız gereken "görmezden gelmek"tir.
border
cosmopolitan width=10 width=10 width=10
 

 
eposta
 
Mart'ta İlla Kediler mi Çiftleşir?

Uzun yıllar süren araştırma ve gözlemlerin sonucunda, bir tek insanoğlunun sürekli çiftleşme eyleminde olduğunun farkına vardım. Hani olur da siz bu işlere pek yüz vermiyorsunuzdur ya da hava soğuk, sokakta az insan var diye kış aylarınız kurak ve çorak geçiyordur diye paylaşıyorum, yanlış anlaşılmasın...

Geçenlerde son derece alakasız bir muayene için hastaneye gittiğimde, "üremek isteyen dişi ve erkek Homosapienler'in danışma noktası" olarak belirlenmiş bölümün bekleme salonu ile aynı yeri paylaştığımızı fark ettim. Normalde, hastane bekleme salonları renksiz, ruhsuz ve sessiz iken burada bir Bebek Sokak Festivali havası var.
Bir kere her şeyden önce anormal kalabalık. Sanki hamile kadınlara bedava yemek dağıtılıyor ve eşleri olacak biz erkekler de fırsat bu fırsattır diyerek yancı yazılmışız. Buradaki koltuklar daha bir geniş, pek bir pufunduk. Ortama pastel renkler hakim, hani az uykunuz olsa yatıya kalacaksınız. Sanki birileri sizin orada daha fazla vakit geçirmenizi ister gibi tasarlanmış. Oturacak yer olmadığından ve hamile kadınlara yer vermek adabını İstanbul toplu taşıma araçlarında öğrendiğimden dolayı ayakta kalacağımın bilinci ile etrafta gezinmeye karar verdim... Kimi prof. ve doçent odalar dizilmiş yanı sıra, hepsinin odası sanki Hansel&Gretel masalından çıkmış. Duvarlarda şirinlik muskası bebeklerin fotoğraflarının yanı sıra sehpalarda şeker ve çikolatanın envai türü bulunuyor. İyi de burası çocukların muayene olduğu bölüm değil ki, yetişkinlerin bitmek tükenmek bilmeyen üreme isteklerine cevap verme merkezi. Bu ne yaman çelişki?
Tamamen masadaki şekerlemeleri araklamak üzere daldığım boş bir odada tıkınırken, birden içeri bağlantılı doktor hanım dalıverdi. Manzara korkunç! Odasında randevusu olmadığı her halinden belli, hamile kalabilme yeteneğine haiz olmayan bendeniz, ağzına iki-üç şekerleme birden atmış, şaşkın şaşkın bakıyorum. Doğal olarak kadın bana; "Burada ne işiniz var" diye sordu, ben daha da doğal olarak: "Hamileyim!" diye cevap verdim... Güvenliğin beni apar topar dışarı çıkartmasına anlam veremeden ve esas muayenemi de olamadan kendimi sokakta buldum. Az önce içeride gördüğüm inanılmaz doğurma talebini düşünerek yolda el ele dolaşan çiftlere biraz daha farklı bakmaya başladım. Demek ki, sevişme katsayımız muhasır medeniyetlerin bile üstünde, güzel! Aylardan hazır Mart olmuşken, içimdeki çiftleşme dürtüsüne engel olamayarak birden yolumu değiştirip evime erken gitmeye karar verdim. "Nereye abi" diye soran taksiciye, "çocuk sahibi olmaya" diye cevap verdim, taksici ani bir U dönüşü yaptı ve az önce atıldığım hastanenin önünde durdu. Hayat ne garip!

 
 
border
Turkuvaz Medya Grubu Copyright © 2003-2007 Tüm hakları saklıdır.
Turkuvaz Gazete Dergi Basım A.Ş.
Üretim ve Tasarım

Turkuvaz Medya Dijital